EP ENERGY TRADING se spojila s První energetickou

9.1.2013

Holding EP ENERGY optimalizoval své aktivity v oblasti prodeje elektřiny a plynu fúzí dceřiných společností EP ENERGY TRADING (EPET) a První energetická (PEAS). Obě společnosti nyní budou působit pod první uvedenou značkou, tedy EPET. Změna je platná od 1. ledna 2013 a je s ní spojeno také několik personálních změn na úrovní nejvyššího managementu.

Z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele EPET odchází František Čupr. Nadále bude působit v managementu holdingu EP Energy, kde je odpovědný za divize obchodování s energiemi a obnovitelné zdroje.

Post předsedy představenstva EPET obsadí Miodrag Maksimovič, který dosud působil jako člen představenstva a generální ředitel společnosti První energetická.

Pozici generálního ředitele EPET převezme dosavadní finanční ředitel Petr Švec.

Ředitelem nově vytvořené divize Obchodování s elektřinou ve společnosti EP Energy Trading byl jmenován Milan Velner, jenž dosud zastával pozici hlavního tradera v První energetické.

 „PEAS pro EPET v minulosti zajišťoval veškerý obchod s elektřinou na velkoobchodním trhu. Spojení firem tak představuje logický krok, od něhož očekáváme především větší efektivitu interních procesů a komunikace, snížení administrativní náročnosti a nákladů. „Cílem pro rok 2013 je dosáhnout tržeb ve výši 16 miliard korun“ uvedl Petr Švec, generální ředitel EPET.

EP ENERGY TRADING

EP ENERGY TRADING (EPET) je přední nezávislý dodavatel elektřiny, zemního plynu
a souvisejících služeb koncovým zákazníkům v České republice i na Slovensku. Výhodou EPET je přístup k vlastním zdrojům skupiny EP ENERGY, resp. EPH. V roce 2011 společnost realizovala v České republice a na Slovensku dodávky do všech odvětví průmyslu a služeb
o objemu 1,7 TWh elektřiny a 1,85 TWh zemního plynu. V segmentu nízkého napětí EPET patří v dodávce elektřiny pro firemní zákazníky i domácnosti mezi cenově nejvýhodnější dodavatele na trhu. Během svého dosavadního působení na trhu se firma stala vyhledávaným a respektovaným dodavatelem elektřiny a zemního plynu, a to nejen
z důvodu konkurenceschopných cen, ale i pro svoji zákaznickou orientaci, flexibilitu a širokou škálu doplňkových služeb. Více na www.epet.cz.