5 motivačních důvodů a způsobů, proč a jak šetřit na elektrickém proudu


Datum vydání: 2. 12. 2019

Šetření elektřinou

Tušíte, že na elektřině byste mohli uspořit více, ale chybí vám ta správná motivace? Právě pro vás jsme sepsali článek s příklady, za co uspořené peníze utratit – a nechybí v něm ani tipy, na čem konkrétně ušetřit.

Když zvolíte správného poskytovatele energií a nebudete elektřinou plýtvat, ročně můžete ušetřit stovky až tisíce korun. Na co můžete uspořené peníze využít?

 

1. Lepší ubytování na dovolené

Každý rok si před dovolenou utahujete opasky nebo váháte, zda si vysněné ubytování můžete dovolit? Lepší, než si na dovolenou půjčovat, je myslet dopředu, omezit spotřebu elektřiny v domě či bytě a ušetřené peníze ukládat do kasičky. V domácnosti ušetříte například výběrem vhodného osvětlení – volte LED žárovky, které spotřebují až o 90 % energie méně než klasické osvětlení.

2. Večeře s partnerem

Co takhle udělat si s partnerem romantický večer a dopřát si jídlo v dobré restauraci? Utracené peníze vás ani nebudou mrzet: ty jste totiž ušetřili tím, že se staráte o svoji ledničku – pravidelně ji odmrazujete, udržujete v ní teplotu okolo 5 °C a máte doma nový model, který je úspornější.

3. Výbava do bytu či domu

S každým novým detailem v bytě se cítíte o něco více jako doma. Ať už se jedná o nové povlečení, měkké ručníky, dekoraci nebo designovou stoličku. Podobně jako u ledničky lze ušetřit i na provozu pračky, proto se podívejte, jakou energetickou třídu má ta vaše.

4. Dárky pro vaše blízké

Největší radost často máme, když obdarujeme blízké. Co takhle pořídit dětem hračku po které touží nebo knížku partnerovi? Nebo můžete, všichni společně, vyrazit do kina. Ušetříte i pouhým utíráním prachu ze žárovek – prach totiž pohlcuje světlo, kvůli čemuž pak musíte zapínat více světel, než by bylo potřeba.

5. Vyšší zůstatek na účtu

Pokud vám utrácení nic neříká, určitě oceníte více peněz na bankovním účtu. Ušetřené peníze mohou pokrýt veškeré bankovní poplatky, skryté i neskryté, a pravděpodobně vám i něco zbyde. Na energiích nejvíce ušetříte výběrem nejvýhodnějšího tarifu elektřiny či plynu.

Šetření je zábava a ocení ho celá rodina

Jak jsme v článku ukázali, na elektřině můžete ročně uspořit stovky až tisíce korun, a to jen za pomoci několika jednoduchých zásad. Za ušetřené peníze si můžete dopřát například hezčí dovolenou nebo spořit. Co byste udělali s penězi vy?

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora