Cena plynu

Cena plynu se dělí na část regulovanou Energetickým regulačním úřadem a část neregulovanou.

Regulované složky ceny plynu tvoří cena za přepravu plynu, cena za distribuci plynu a cena za služby operátora trhu. Regulované složky ceny jsou stanoveny v pevné výši a výběrem dodavatele je neovlivníte.

Neregulované složky ceny tvoří rozhodující část ceny dodávky plynu. Jejich výši a strukturu stanovuje každý obchodník s plynem podle své obchodní strategie. Neregulovaná část ceny obsahuje nákupní cenu plynu, náklady na přepravu, uskladňování, obchodní činnost a marži obchodníka. Nákupní ceny plynu jsou závislé na ceně plynu, ceně ropných produktů v Evropě a směnném kurzu koruny vůči euru a americkému dolaru. Součástí ceny plynu je rovněž daň ze zemního plynu. K celkové platbě se pak připočítává daň z přidané hodnoty ve výši 21%.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora

Vážení zákazníci,

Chtěli bychom vás informovat, že naše zákaznické centrum musí v těchto dnech reagovat na velké množství dotazů jak na e-mailu, tak na telefonické lince.

V tuto chvíli proto může být doba pro vyřízení Vašeho požadavku nebo převodu smlouvy k epet delší, než je obvyklé (cca 2–3 týdny). 

Pokud jste uzavřeli smlouvu o dodávce elektřiny nebo plynu u epet, pracujeme na tom, abyste energie od nás začali odebírat co nejdříve.

Jakmile se k vašemu požadavku dostaneme, ozveme se Vám.

Děkujeme za vaši důvěru i trpělivost!

Váš tým epet