Menu

Cena plynu

Cena plynu se dělí na část regulovanou Energetickým regulačním úřadem a část neregulovanou.

Regulované složky ceny plynu tvoří cena za přepravu plynu, cena za distribuci plynu a cena za služby operátora trhu. Regulované složky ceny jsou stanoveny v pevné výši a výběrem dodavatele je neovlivníte.

Neregulované složky ceny tvoří rozhodující část ceny dodávky plynu. Jejich výši a strukturu stanovuje každý obchodník s plynem podle své obchodní strategie. Neregulovaná část ceny obsahuje nákupní cenu plynu, náklady na přepravu, uskladňování, obchodní činnost a marži obchodníka. Nákupní ceny plynu jsou závislé na ceně plynu, ceně ropných produktů v Evropě a směnném kurzu koruny vůči euru a americkému dolaru. Součástí ceny plynu je rovněž daň ze zemního plynu. K celkové platbě se pak připočítává daň z přidané hodnoty ve výši 21%.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

telefon
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora

Vážení zákazníci,

vyjádření k současnému stavu na trhu s energiemi a také plánovaný postup naší společnosti naleznete na tomto odkaze.

Také Vás velice prosíme o trpělivost při čekání na vyřízení svých požadavků. Vzhledem k obrovskému množství dotazů nám vyřízení všech požadavků trvá déle, než je u nás standardem a než bychom si sami představovali. Nemusíte se ale bát, všechny požadavky odbavíme nejrychleji, jak jen bude možné. Pokud máte zájem o odběr energií od epet, můžete si pro urychlení procesu stáhnout smlouvu a informace pro zákazníky na Elektřinu či Plyn na našem webu, vyplnit tyto dokumenty a podepsané je zaslat na e-mail info@epet.cz.

Děkujeme Vám za pochopení.

Váš tým epet