EP ENERGY TRADING zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2017


Datum vydání: 6. 6. 2018

Společnost EP ENERGY TRADING, a. s., dodala v roce 2017 svým zákazníkům 2,1 TWh elektřiny a 2,2 TWh zemního plynu a vykázala tržby ve výši 10 mld Kč. Hospodářský výsledek před zdaněním činil 47,1 mil. Kč. Snížení tržeb a zisku oproti roku 2016 souvisí s poklesem tradingových aktivit společnosti, které byly přesunuty do jiné společnosti v rámci skupiny. Ke konci roku 2017 obsluhovala společnost téměř 60 tisíc odběrných míst, čehož dosáhla mimo  běžné obchodní aktivity i menšími investicemi do jejich nákupu.

 V roce 2018 je hlavním úkolem společnosti udržení současných tržních pozic v prodeji elektřiny a zemního plynu a zvýšení prodeje v segmentu domácností. Společnost se zaměří na udržení ziskovosti v segmentech dodávek energií koncovým zákazníkům, a to i přes aktuální vývoj na trhu s komoditami a opatrný přístup k riziku, který společnost dodržuje.

  „Pro zjednodušení a pohodlnou obsluhu našich zákazníků letos implementujeme nový zákaznický systém. Prozákaznický přístup jsme promítli i do nově definované strategie značky epet, pod kterou jsme letos začali prodávat elektřinu i zemní plyn. Směřujeme k jednoduchosti, efektivitě, srozumitelnosti a lidskému přístupu,” komentuje Ing. Petr Švec, MBA, generální ředitel společnosti.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora