Vše o měřiči spotřeby elektřiny: Mějte své výdaje plně pod kontrolou


Datum vydání: 5. 2. 2019

meric-elektricke-energie

Spotřeba elektrické energie každého spotřebiče značně ovlivňuje výši každoročního vyúčtování. Výši částky za spotřebovanou energii si můžete orientačně spočítat na základě energetického štítku, kterým je každý nový spotřebič opatřen. Přehled o energetické náročnosti elektrospotřebiče v průběhu zúčtovacího období ale získáte také pomocí měřiče spotřeby elektrické energie. Co to je? A jak přesně to funguje?

Měřič elektrické energie je jednoduché zařízení, které slouží k průběžnému sledování spotřeby elektrické energie u konkrétních spotřebičů. Získáte díky němu mnohem lepší přehled o výši vašich měsíčních a ročních výdajů, a můžete tak snáz předvídat výši svého každoročního vyúčtování. Díky takto získaným údajům snáz učiníte potřebná úsporná opatření, a své konečné vyúčtování tak můžete jednoduše snížit.

 

Jak měřič spotřeby vypadá?

Zařízení, které dokáže předvídat spotřebu elektrické energie, má obvykle tvar zásuvkového adaptéru. Na jedné straně je měřič přichystán pro snadné zapojení do zásuvky, na druhé straně disponuje standardní zásuvkou pro zapojení spotřebiče. Měřič dokáže hlídat spotřebu jednoho spotřebiče, nebo si můžete opatřit měřič se dvěma či více zásuvkami. Snadno tak získáte okamžitý přehled o nákladech na provoz jednotlivých spotřebičů. Ať už je to pračka, myčka, lednička, počítač nebo televizor.

Co vám měřič zobrazí?

Měřič je přizpůsoben tak, aby svým uživatelům zobrazoval co nejpodrobnější informace. Můžete si tak obvykle nastavit konkrétní cenu energie podle svého tarifu. Na displeji poté budete mít zobrazenu vždy konkrétní cenu, kterou za dosavadní provoz spotřebiče zaplatíte.

Měřič vám v závislosti na konkrétním typu dokáže zobrazit příkon spotřebiče, dobu, po kterou je spotřebič v chodu, množství spotřebované elektrické energie za konkrétní období, částku za spotřebovanou energii a mnohé další zajímavé údaje.

Pozor si dejte pouze na levná zařízení, která často počítají spotřebu a cenu energie pouze orientačně. Přesného měření každé kWh dosáhnete pouze při použití kvalitnějších a dražších přístrojů.

Výdaje vždy pod kontrolou

Většina domácností v dnešní době disponuje celou řadou elektrických spotřebičů. Množství energie, které je potřebné pro jejich provoz, se často liší. Rozdílný je také čas jejich provozu a to, jak často se používají. Pokud však patříte k lidem, kteří chtějí mít vždy dokonalý přehled o svých výdajích, pak vám měřič elektrické energie poskytne službu, kterou jistě oceníte.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora