Menu

Dodavatel poslední instance

Dodavatel poslední instance je dodavatel na trhu s elektřinou, který má ve stanovených případech stanovených zákonem povinnost zajistit dodávku elektřiny zákazníkům za ceny přebírající od Energetického regulačního úřadu.

Jak zjistím, kdo je dodavatel poslední instance?

V České republice máme tři dodavatele poslední instance. Největším a nejznámějším je ČEZ Prodej, a.s., jenž operuje v severních a středních Čechách. Jih ČR zajišťuje E.ON Energie, a.s. a hlavní město Praha má Pražská energetika, a.s.

kdo je dodavatel poslední instance v ČR

Proč existuje dodavatel poslední instance?

Pokud nasmlouvaný dodavatel elektrické energie ukončí činnost v důsledku neschopnosti plnit své závazky či zajistit dodávku elektřiny, tak místo něj nastupuje dodavatel poslední instance. Dodavatel poslední instance má povinnost zákazníky informovat o zahájení dodávek elektřiny, cenách a podmínkách. 

Důležitou informací je, že zákazník má šest měsíců na změnu dodavatele bez jakékoliv sankce. Je tedy potřeba do 6 měsíců uzavřít novou smlouvu o dodávce elektřiny.

Pro zákazníky je velmi výhodné změnit dodavatele co nejdříve, jelikož ceny u dodavatele poslední instance nejsou vždy příliš výhodné. 

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
pro stávající a firemní zákazníky
255 707 099
e-mail
pro stávající a firemní zákazníky
info@epet.cz
využijte
sekci podpora

Vážení zákazníci a zájemci o energie,

děkujeme Vám za dosavadní trpělivost při vyřizování všech požadavků. Ujišťujeme Vás, že pokud jste v uplynulých dnech uzavřeli smlouvu o dodávce elektřiny nebo plynu u epet, pracujeme na tom, abyste energie od nás začali odebírat co možná nejdříve. Vzhledem k legislativní lhůtě 10 dnů na změnu dodavatele a velkému počtu příchozích zákazníků očekávejte zahájení dodávek v horizontu 3 týdnů po uzavření smlouvy. Velice Vás proto prosíme o trpělivost. Není nutné nás v této věci tedy kontaktovat ani telefonicky, ani e-mailem. 

Pokud máte zájem o sjednání nové smlouvy na odběr elektřiny či plynu, nabízíme Vám rychlé a jednoduché online řešení. Na těchto stránkách pro plyn a elektřinu naleznete formulář, po jehož vyplnění Vám bude na e-mail automaticky zaslána připravená smlouva. Tu stačí elektronicky podepsat a je hotovo. Jediné, co budete při vyplňování potřebovat, je faktura či smlouva od Vašeho současného dodavatele. Díky formuláři se celý proces uzavírání smlouvy urychlí, a Vaše energie tak budou opět zajištěny. 

Chtěli bychom Vás také upozornit, že vzhledem ke změnám sazby DPH na energie pro listopad a prosinec upravujeme nastavení našeho fakturačního systému. Z toho důvodu v současné chvíli faktury nevystavujeme. Jakmile bude náš systém plně funkční, všechny potřebné faktury obratem zašleme. Děkujeme za pochopení. 

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se on-line formuláře a nové smlouvy se prosím obracejte na telefonní číslo 800 70 71 71 nebo na e-mail smlouva@epet.cz

Váš tým epet