Dodavatel poslední instance

Dodavatel poslední instance je dodavatel na trhu s elektřinou, který má ve stanovených případech stanovených zákonem povinnost zajistit dodávku elektřiny zákazníkům za ceny přebírající od Energetického regulačního úřadu.

Jak zjistím, kdo je dodavatel poslední instance?

V České republice máme tři dodavatele poslední instance. Největším a nejznámějším je ČEZ Prodej, a.s., jenž operuje v severních a středních Čechách. Jih ČR zajišťuje E.ON Energie, a.s. a hlavní město Praha má Pražská energetika, a.s.

kdo je dodavatel poslední instance v ČR

Proč existuje dodavatel poslední instance?

Pokud nasmlouvaný dodavatel elektrické energie ukončí činnost v důsledku neschopnosti plnit své závazky či zajistit dodávku elektřiny, tak místo něj nastupuje dodavatel poslední instance. Dodavatel poslední instance má povinnost zákazníky informovat o zahájení dodávek elektřiny, cenách a podmínkách. 

Důležitou informací je, že zákazník má šest měsíců na změnu dodavatele bez jakékoliv sankce. Je tedy potřeba do 6 měsíců uzavřít novou smlouvu o dodávce elektřiny.

Pro zákazníky je velmi výhodné změnit dodavatele co nejdříve, jelikož ceny u dodavatele poslední instance nejsou vždy příliš výhodné. 

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora

Vážení zákazníci,

naše zákaznické centrum musí v těchto dnech reagovat na velké množství dotazů jak na e-mailu, tak na telefonické lince.

V tuto chvíli proto může být doba pro vyřízení Vašeho požadavku nebo převodu smlouvy k epet delší, než je obvyklé (cca 2–3 týdny). 

Pokud jste uzavřeli smlouvu o dodávce elektřiny nebo plynu u epet, pracujeme na tom, abyste energie od nás začali odebírat co nejdříve.

Jakmile se k Vašemu požadavku dostaneme, ozveme se Vám.

Děkujeme za Vaši důvěru i trpělivost!

Váš tým epet