TOP 3 uživatelsky příjemných aplikací, které vám pomohou šetřit za energie


Datum vydání: 22. 1. 2020

zena-s-mobilem

V nabídce naleznete stovky mobilních aplikací, které slibují, že díky nim ušetříte za energie. Vybrali jsme pro vás 3 nejlepší, za jejichž užívání nemusíte platit ani korunu a navíc jsou v češtině. Které to jsou?

Zatímco dříve jste museli vést bloček a ručně zapisovat spotřebu elektřiny či plynu, dnes si vystačíte s chytrými aplikacemi. Díky uloženým záznamům budete mít přehled o spotřebě energie, můžete porovnávat jednotlivá období a jistě najdete způsob, jak ušetřit.

 

Domácí odečty jednoduše

Tato aplikace dlouhodobě drží vysoké hodnocení, které se dokonce blíží 5 hvězdám. Uživatelské rozhraní je velice příjemné, mezi jazyky naleznete i češtinu a umožňuje snadné přepínání mezi veškerými funkcemi.

Mezi základní kategorie patří: plyn, teplá voda, studená voda a elektřina. Pokud potřebujete kategorií více, jednoduše je přidáte. Hodnoty měřidel do aplikace zaznamenáváte vždy na konci měsíce a aplikace vám sama vyhodnotí spotřebu a nabídne grafické porovnání s ostatními měsíci. Aplikace ukládá data do telefonu, můžete je však také zálohovat na Google Drive nebo externí disk.

Spotřeba domácnosti

Spotřeba domácnosti je příjemná aplikace z dílny Davida Šimečka, která ukládá stavy měřičů plynu, elektřiny, studené a teplé vody. Zadávat můžete i měsíční paušály či ceny za jednotku, díky čemuž vám aplikace spočítá také cenu za měsíc, rok nebo jiné zvolené období. Výsledek pak můžete porovnat s fakturou za energie.

koruny

Hodnoty lze dále porovnávat v přehledných tabulkách či grafech. Data se automaticky zálohují a můžete je editovat i zpětně.

Odečty měřáků

Odečty měřáků je jednoduchá aplikace, která nahradí papírový deníček. Aplikaci nezmate, ani když máte více odběrných míst – například když si kromě domácnosti chcete hlídat také spotřebu na chalupě. Zaznamenávat lze stavy vodoměrů, plynoměrů i elektroměrů, díky čemuž budete mít vždy přehled o spotřebě energie.

Zapsané hodnoty můžete archivovat nebo ukládat na SD kartu, díky čemuž budete mít jistotu, že o žádná data nepřijdete.

Chytré aplikace spotřebu nejen zaznamenají, ale také vyhodnotí

Pokud byste rádi na energiích něco ušetřili, chytré aplikace jsou ideálním způsobem, jak začít. Nejenže data zaznamenají, ale také vyhodnotí a jednotlivá období porovnají. Navíc si díky uloženým hodnotám můžete zkontrolovat, že skutečná faktura za energie odpovídá spotřebě energií.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora