Zelená 
elektřina epet

Odebírejte zelenou energii z obnovitelných zdrojů od férového dodavatele.

Nechte svou domácnost zazelenat. Veškerou dodávanou energii od nás můžete mít čistě z obnovitelných zdrojů. I tento malý krůček může být nakonec velkým krokem. Čím více nás bude, tím více pomůžeme životnímu prostředí. Přejděte s epet na zelenou elektřinu a zjistěte, kolik ušetříte přírodě práce.

Chci zelenou elektřinu

uvod

Co je zelená energie a elektřina?

Pod spojením zelená elektřina si představte elektřinu, která je vyrobena pouze z obnovitelných zdrojů. Mezi ně patří nejen větrné, solární a vodní elektrárny, ale například i biomasa. Tyto zdroje pro nás mají velký význam především díky tomu, že nepoškozují životní prostředí, jelikož neprodukují oxid uhličitý a nemůžeme je vyčerpat. Vaše žárovka sice nezačne svítit zeleně, ale příroda? Tak právě ta se zazelená. Každý krok se přece počítá. V epet jsme za loňský rok dodali do firem více než 99 000 MWh zelené elektřiny.


Hlavní zdroje obnovitelné energie

Group 290

Větrné
elektrárny

Group 290

Vodní
elektrárny

Group 291

Fotovoltaické
systémy

Group 292

Biomasa

Spočítejte si svůj přínos přírodě

1 MWh 2.5 MWh
Vaše přibližná roční spotřeba
MWh
Se zelenou elektřinou
ušetřím přírodě:
kg CO2 ročně
To představuje:
km

najetých osobním autem

stromů,

kterým ušetříte práci s čištěním ovzduší

ilustrace ilustrace ilustrace ilustrace ilustrace
2,5 MWh 10 MWh
Vaše přibližná roční spotřeba
MWh
Se zelenou elektřinou
ušetřím přírodě:
kg CO2 ročně
To představuje:
km

najetých osobním autem

stromů,

kterým ušetříte práci s čištěním ovzduší

ilustrace ilustrace ilustrace ilustrace ilustrace
10 MWh 30 MWh
Vaše přibližná roční spotřeba
MWh
Se zelenou elektřinou
ušetřím přírodě:
kg CO2 ročně
To představuje:
km

najetých osobním autem

stromů,

kterým ušetříte práci s čištěním ovzduší

ilustrace ilustrace ilustrace ilustrace ilustrace

Proč si vybrat zelenou 
elektřinu od epet?

Pro firmy

Záruky původu jsou u nás samozřejmostí. Zelená energie za smluvní cenu.

Certifikát epet

Obdržíte epet certifikát Zelené energie, abyste měli jistotu, že vaše elektřina je opravdu zelená.

Zelenější budoucnost

Získáte energii vytvořenou pouze z obnovitelných zdrojů, a přírodě tak ušetříte práci.

Zazelenat ještě dnes

Máte zájem o elektřinu z obnovitelných zdrojů? Pojďte do toho s námi.

Odesláním souhlasíte se všeobecnými obchodními podmínkami a zpracování osobních údajů společnosti epet.

povinné položky

Přesné ceníky

 

Často kladené otázky

Odběrem zelené elektřiny podporujete výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů, které šetří a chrání naši přírodu. Díky zelené elektřině se snižuje unikání CO2 do ovzduší, a zpomaluje se tak oteplování planety.

Začněte tím, že nám pošlete vyplněný poptávkový formulář nebo nás kontaktujete telefonicky či e-mailem. My Vaši poptávku zaznamenáme, kontaktujeme Vás a vše si společně vysvětlíme. Následně Vám na e-mail zašleme cenovou nabídku. Pokud s ní budete souhlasit, obdržíte od nás smluvní dokumentaci, kterou podepíšete (ručně či elektronicky) a zašlete zpět k nám. Vše férově a transparentně. Ve chvíli, kdy k nám bude podepsaná smlouva doručena, zahájíme převod a následně již můžete čerpat zelenou energii od epet.

Ano, i obnovitelné zdroje poskytují naprosto stabilní dodávku elektřiny. A to i díky tomu, že je k distribuční síti připojen nespočet zdrojů od solárních, vodních, větrných elektráren až po elektrárny zpracovávající biomasu. Není třeba se tedy obávat, že by například kvůli dlouhodobé nepřízni počasí nastal úplný výpadek elektřiny (blackout). Obnovitelné zdroje jsou spolehlivým a 100 % čistým zdrojem energie.

Zelená elektřina je vyráběna v elektrárnách, které pohání slunce, voda, vítr nebo také biomasa. Pokud se od nás rozhodnete zelenou elektřinu odebírat, my dané množství elektřiny nakoupíme u výrobců elektřiny z obnovitelných zdrojů a elektřinu Vám zajistíme. Dodávka zelené elektřiny se tak v ničem neliší. Jelikož ale nemáme oddělené elektrické vedení, které by přivedlo do vašich zásuvek čistě zelenou elektřinu, poskytneme Vám epet certifikát, prostřednictvím kterého Vám zaručujeme, že odebíráte elektřinu právě z obnovitelných zdrojů.

Jednou z hlavních výhod je to, že obnovitelné zdroje energie nemají negativní dopad na životní prostředí a jejich činností nevzniká nadbytečné množství CO2, které by přispívalo oteplování naší planety. Jako nevýhoda se může zdát to, že jsou tyto zdroje závislé na počasí, a není tak jasné, že nám zajistí stálý dostatek elektřiny. Takto můžeme uvažovat v případě solárních elektráren. Jelikož ty však nejsou jediným zdrojem zelené elektřiny, nemusíte mít řádnou obavu, že by zničehonic nastal úplný výpadek elektřiny (blackout).

Představte si například, že tříčlenná rodina, která bydlí v menším bytě, již po jednom roce užívání ušetří tolik kg CO2, kolik by bylo vyprodukováno během 12 cest autem do Chorvatska a zpět. Za tuto dobu také ušetří práci s odbouráváním oxidu uhličitého pro 660 stromů. Zelená energie má smysl!

Certifikát záruky původu je potvrzení, které vydává Operátor trhu s elektřinou (OTE, a.s.) všem prověřeným dodavatelům zelené energie a které Vám zaručí, že Vámi odebíraná elektřina je skutečně vyrobena z čistých a obnovitelných zdrojů.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora