Informace k současnému stavu na trhu s energiemi a plány společnosti epet


Datum vydání: 11. 10. 2021

Vážení zákazníci,

v posledních dnech se mnoho z Vás ptá na to, jak se společnost epet bude stavět ke zvyšování cen energií a zda i my jsme dalším z dodavatelů, který se na zdražování chystá. Vašim obavám naprosto rozumíme, a proto považujeme za férové Vás o našich plánech informovat.

Nejprve bychom Vás rádi ujistili, že díky síle našeho vlastníka se o své energie u epet opravdu nemusíte bát. Jsme součástí EPH, a.s., přední středoevropské energetické skupiny, která se zabývá nejen dodávkami elektřiny a plynu do domácností, ale i těžbou a distribucí tepla. Díky tomu Vám nabízíme stabilitu a důvěryhodnost i v současném složitém období. 

Zákazníci, kteří s námi mají sjednané fixované produkty na dobu určitou (a jejich smlouvy končí např. 31. 12. 2022 či 2023), nemusí mít ze zdražení či vypovězení smlouvy obavy. Ceny zafixované ceníkem na pevné období platí po celou dobu trvání závazku. Energie pro Vás nakupujeme zodpovědně již v době, kdy s námi smlouvu uzavíráte, a tak můžeme i v současné komplikované situaci garantované ceny udržet a dodržet slíbené závazky.

Zákazníků, kteří mají ceníky bez časové garance, se ale zvýšení cen dotkne. Stejně jako ostatním dodavatelům v Česku nám situace na velkoobchodním trhu s elektřinou a zemním plynem neumožňuje zachování dosavadní výše cen. Jednáme však skutečně s velkou citlivostí a vzhledem k výše zmiňovaným nákupům s předstihem budeme zdražovat jen o hodnotu nezbytně nutnou. I proto věříme, že ceny od epet pro Vás zůstanou atraktivní i nadále. V současné chvíli intenzivně pracujeme na podrobných propočtech, abychom Vás mohli informovat co nejdříve.

Pokud nepatříte mezi zákazníky epet a Váš stávající dodavatel mění ceny dodávek energií i přesto, že Vám cenu garantoval, nebo po Vás požaduje ukončení smlouvy, neváhejte se na nás obrátit. Chápeme, že taková situace je velmi nepříjemná, a proto se Vám budeme snažit pomoci nejlépe, jak budeme umět. I přesto, že ceny energií nyní nejsou nejpříznivější, protože vychází z aktuálních pořizovacích cen, nabízíme Vám stabilitu a jistotu, že slíbené závazky skutečně splníme. A právě to vnímáme v současné chvíli jako jeden z nejdůležitějších aspektů při výběru nového dodavatele elektřiny a plynu. Nové fixní ceníky jsou již zveřejněny na našich webových stránkách v sekcích Elektřina a Plyn.

Naše stávající zákazníky, u kterých budeme muset přistoupit k navýšení ceny, chceme také ujistit, že pokud budou chtít po změně ceny od smlouvy odstoupit, Vaše rozhodnutí budeme naprosto respektovat a bez jakékoliv penalizace smlouvu ukončíme.

Na konci tohoto oznámení bychom Vás chtěli poprosit o trpělivost. Naše zákaznické centrum zpracovává v současné chvíli obrovské množství požadavků, a tak nám zpracování smluv a další dokumentace trvá delší dobu, než tomu bylo dříve. Nemusíte se ale bát, že bychom Váš požadavek nezpracovali. Ke všem se dostaneme, co nejdříve to bude možné. 

Děkujeme Vám za pochopení.

Tým epet

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora