Ohlédnutí za rokem 2021 a současný stav trhu s energiemi


Datum vydání: 5. 3. 2022

Vážení zákazníci,

v minulém roce se v odvětví energií událo mnoho změn a nečekaných událostí, které zapříčinily pád několika dodavatelů energií, za nimiž zůstalo obrovské množství zákazníků, kteří se ze dne na den ocitli v režimu dodavatele poslední instance. Jak už dnes všichni víme, tento stav nebyl vyhovující pro nikoho z odběratelů. Platit zničehonic několikanásobně vyšší zálohy za energie nechce přece nikdo z nás. Strategie každého tak byla jasná – co nejdříve se dostat k dodavatelům, kteří stále nabírali nové zákazníky.

Dodavatel poslední instance a enormní množství nových zákazníků

Dodavatelé energií (ani epet nebyl výjimkou) se tak ocitli v situaci, kdy si o uzavření smlouvy žádaly tisíce nových zákazníků. A na to, přiznáváme, nikdo z nás nebyl a patrně asi ani nemohl být připravený. Postupně se tak prodlužovaly doby vyřízení smluv tak, abychom mohli přijmout co nejvíce zákazníků, kteří se chtěli dostat z nevýhodného režimu DPI. Ačkoliv jsme vynaložili maximální úsilí, zapracovali na automatizaci a uvedli do běhu úplně online vyřízení smlouvy, narazili jsme na limity, které nám již nedovolily zpracovat smlouvy během pár týdnů. Tento nedostatek si plně uvědomujeme a omlouváme se všem, kterým jsme neposkytli služby, na které od nás byli doposud zvyklí.

Zodpovědná obchodní strategie epet

Díky naší zodpovědné a dlouhodobě budované obchodní strategii jsme však novým zákazníkům nabízeli jedny z nejvýhodnějších ceníků na českém trhu a smlouvy s fixovanými cenami jsme žádnému zákazníkovi nevypověděli. Snažili jsme se tak dostát jednoho z našich nejdůležitějších pilířů – férovosti. A to se nám, věříme, podařilo.

Evropský energetický trh v současnosti

Situace na evropském energetickém trhu je ovlivněna mnoha geopolitickými faktory, které nejsme schopni ovlivnit. Pokud Vás tedy šokují ceny, které máte v současné době za energie platit, naprosto Vám rozumíme. I my jsme byli takto extrémním vývojem cen na velkoobchodním trhu upřímně zaskočeni. Jedná se však o realitu dnešní doby. Zálohy, které v současné chvíli platíte za energie, vychází z ceníků reflektujících pořizovací ceny na velkoobchodním trhu. Ke zvyšování cen (a tedy i záloh) musely přistoupit všechny energetické společnosti. Žádný ze zodpovědných dodavatelů na českém trhu Vám u nově uzavíraných smluv výrazně výhodnější ceny, na které jste byli z minulých let zvyklí, již nabídnout nemůže.

Co Vám však epet nabídnout může, jsou energie od stabilního dodavatele, který disponuje dlouholetými zkušenostmi, a za nímž stojí silný vlastník, díky němuž poskytujeme naprosto stěžejní věc – jistotu. Energie za korunu Vám tedy nenabídneme, ale můžete se na nás spolehnout.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora

Vážení zákazníci,

v současné době reagujeme na velké množství dotazů, doba pro vyřízení Vašeho požadavku tak může být delší, než je obvyklé.

Nenaúčtovala se Vám tento měsíc záloha za elektřinu přes SIPO? Vše je v pořádku, na její úhradu jsme použili příspěvek od státu.

Více informací o Úsporného tarifu nebo zastropování cen, najdete na této stránce.

S pozdravem

tým společnosti epet