7 důvodů, proč vsadit na vytápění plynem: Šetříte svou peněženku i přírodu


Datum vydání: 11. 6. 2020

ruce-na-topeni

Kdekdo může tvrdit, že vytápění obydlí plynem dávno vyšlo z módy. Jenže to není tak docela pravda. Stále sílící důraz na ochranu životního prostředí nebo nízké ceny zemního plynu motivují řadu lidí k využívání tohoto zdroje tepla. Znáte všechny jeho výhody?

 

Pokud ne, možná budete po dočtení následujících řádků sami překvapeni. Třeba také zvážíte přechod z jiného zdroje energie na plyn. Jeho užívání s sebou přináší spoustu nesporných plusů.

1. Peníze až na prvním místě

Není třeba si cokoliv nalhávat: většina lidí volí změnu vytápění z finančních důvodů. Pokud i vy patříte k těm, kteří chtějí na energiích z dlouhodobého hlediska ušetřit, pak zbystřete.

Zemní plyn je v současnosti jednou z nejlevnějších energetických surovin, jejíž odebíráním ročně ušetříte tisíce korun. Na začátku sice investujete větší obnos do pořízení plynového kotle, během několika let se ale vynaložené peníze vrátí.

2. Zapomeňte na sekání dřeva

Žádná časově náročná starost o krb, žádné úmorné sekání dřeva na zahradě nebo dlouhé hodiny skládání uhlí. Při vytápění plynem jen přijdete ke kotli, zmáčknete příslušná tlačítka a máte po obtížích.

V dnešních topných zařízeních jsou navíc využity nejmodernější technologie, jejichž intuitivní ovládání zvládne úplně každý.

2. Ulevíte matce přírodě

Vytápění plynem je šetrné k životním prostředí, a tak jeho používáním nepomůžete jen sobě, ale také přírodě.

kocka-na-topeni

Ano, klasické a dříve používané plynové kotle do ovzduší vypouštěly škodliviny. Dnes však na trhu najdete především kondenzační kotle, které jsou mnohem úspornější a ekologičtější. Vzhledem k zákonem stanoveným emisním limitům nemusíte mít obavy, že byste pořídili normám nevyhovující zařízení.

4. O trochu víc místa k žití

Pokud jste doteď měli vyhrazenou jednu místnost speciálně k vytápění, pak vězte, že s přechodem na plyn dostanete prostor k dobru. Většina plynových kotlů je malých, mají moderní design a nepřekáží v jiných činnostech. A aby nebylo výhod málo, kotle kolem sebe nevytváří žádné nečistoty.

S trochou nadsázky lze tvrdit, že plynové vytápění můžete v bytě či doma umístit téměř kamkoliv.

5. Možnost kombinace s jinými zdroji

Plyn vás zaujal, ale nechcete se úplně zbavovat dosavadního způsobu vytápění? I pro tyto případy existuje řešení. Vsadíte-li na plynový kotel, můžete jej doplnit o další energetické zdroje, například ze solárních panelů nebo krbu.

6. Vystaráno na roky dopředu

Řešit starosti s vytápěním každý druhý rok není příjemné. Při správném výběru plynového kotle a při jeho správném užívání vás ale nic takového nečeká. Kotle často fungují 15 až 20 let, samozřejmě za předpokladu náležité údržby.

par-na-pohovce

S dlouhodobou životností souvisí bezpečnost, která je v případě plynových kotlů vysoká.

7. Snadné ohřívání vody

Nejspíš vás už napadla otázka, jestli zemní plyn zvládne kromě poskytování tepla také ohřát vodu. Odpověď zní: ano. Nejenže kondenzační plynové kotle vodu efektivně ohřejí, ale případné přebytečné teplo uchovají k dalšímu použití.

Mějte však na paměti, že vodu umí ohřát pouze plynové kotle, nikoliv malá plynová topidla, která se dnes v domácnostech taktéž hojně využívají.

Plyn stojí za zvážení

Vytápění plynem není vhodnou volbou úplně pro každého. Nicméně pokud vám jeho výhody přinesou užitek, stojí přechod k tomuto zdroji minimálně za zvážení. I za cenu vyšších počátečních investic.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora