Co je domácí fotovoltaická elektrárna s baterií


Datum vydání: 27. 7. 2023

Zjednodušená legislativa, dotace a dostupnost baterií vyvolaly nebývalý zájem o fotovoltaiku pro domácnosti. A není se čemu divit – v roce 2020 byla solární energie oficiálně vyhlášená tou nejvýhodnější možností výroby energie. Pojďme se tedy podívat, jak můžete mít díky domácí solární elektrárně s baterií levnější elektřinu i vy.

Rodinka stojící při rodinném domě, který má na střeše solární panely

Je fotovoltaika opravdu spolehlivá?

Domácí výroba elektřiny je dlouhodobě na vzestupu. A to i přes různé mýty, jako třeba ten, že u nás v České republice se solární panely nevyplatí, protože máme málo slunečního svitu. Pokud vás tento argument odpůrců fotovoltaiky v minulosti odradil od energetické soběstačnosti, máme pro vás dobrou zprávu. Slunce svítí nepřetržitě, a i přes omezení počasím dokážou moderní panely pracovat mimořádně efektivně. Dokonce i v zimě, protože čím je teplota nižší, tím mají fotovoltaické panely vyšší účinnost.

Co je domácí fotovoltaická elektrárna s baterií

Fotovoltaika je nejrychlejší způsob, jak dokážete snížit vaše náklady na energie. A díky přívětivější legislativě a možností finanční dotací od státu je pořád dostupnější. Správně umístěné solární panely dokážou za dostatečně příznivého počasí vyrobit až 100 % energie potřebné pro ohřev vody, provoz spotřebičů a vytápění rodinného domu.

Největší množství elektřiny se vyrobí přes den.  Pokud jste ale v této době třeba v práci a chcete využít vaši investici do zelené energie na maximum, potřebujete baterii pro skladování vaší přebytečné elektřiny. Baterie pro solární panely fungují jako záložní zdroj elektrické energie pro váš rodinný dům. Pokud ale k vaší domácí solární elektrárně akumulátor kupovat nechcete, můžete místo toho využívat virtuální baterii.

solarni-elektrarna

Fotovoltaika na klíč od epet

Střešní solární elektrárna vám nejen dá energetickou soběstačnost, ale i výrazně zvýší hodnotu vaší nemovitosti a počáteční investice se vám vrátí zhruba za 10 let.  Nabízíme vám mikrozdroj s baterií od ověřeného výrobce za těch nejlepších podmínek.

Jaké jsou výhody?

S domácí elektrárnou snížíte své náklady na energie a žádná krize si na vás jen tak nepřijde, protože si budete vyrábět svou vlastní elektřinu. A díky domácí baterii pro solární panely budete mít vždy něco v zásobě pro špatné počasí . Navíc domácí výrobou elektřiny přispějete k ochraně životního prostředí a zapojíte se do boje proti globálnímu oteplování díky využívání 100 % obnovitelného zdroje energie.

Proč od nás?

Vše zařídíme za vás. Zajištění dotací, instalaci i papírování. Spolupracujeme s českou firmou EnergyCloud s více než 20letými zkušenostmi na trhu. Baterie od EnergyCloud se celý den nabíjí a nespotřebovanou elektřinu budete mít uloženou na později. Nabízíme 3 různé varianty i možnost rozšíření o další bateriové boxy s kapacitou 15 kWh.

Garantujeme vám záruku 5 let nebo 10 000 cyklů na baterie a 5 let na střídače a instalaci. Životnost naší střešní elektrárny s baterií je až 20 let. Konzultace i vytvoření nabídky na míru poskytujeme samozřejmě úplně bezplatně. Stačí vyplnit formulář. Navíc umíme solární panely nasadit i na členité střechy.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora