Ceny energií od společnosti EP ENERGY TRADING, a.s. zůstávají i přes snižování cen tradičních dodavatelů výhodnější


Datum vydání: 24. 9. 2020

Ceny energií od společnosti EP ENERGY TRADING, a.s. zůstávají i přes snižování cen tradičních dodavatelů výhodnější

Tradiční dodavatelé energií ohlásili v posledních dnech prudké snižování cen. I v porovnání se sníženými cenami však zůstávají ceny společnosti EP ENERGY TRADING, a.s. výhodnější.

Společnost epet je vůči svým zákazníkům dlouhodobě transparentní, čehož dosahuje nejen díky své strategii nákupu, ale i díky férové, srozumitelné a predikované cenové politice. Zákazníci epet tedy platí během celého roku 2020 nižší částky, než které avizoval ve svém ohlášení o zlevnění v České republice dominantní dodavatel příslušné komodity.

Důvodem je mimo jiné i to, že zákazníci s menší spotřebou energií potřebují férově nastavenou výši stálého měsíčního platu, který hraje v ceně obchodní části dodávky elektřiny i plynu významnou roli.

Porovnáme-li tedy cenu, kterou zákazník zaplatí za domácnost vytápěnou elektřinou (průměrná spotřeba 15 MWh), dostane se s epet na částku, která je ročně o více než 2 000 korun nižší. Ač je tedy deklarováno, že díky významnému snížení ceny zákazník ušetří na každé spotřebované megawatthodině, větší úsporu mu stále přináší případná změna dodavatele, tedy přechod k epet. V případě domácnosti, která vytápí plynem, činí uspořená částka přibližně 1 160 korun ročně.

Konkrétní porovnání hodnot naleznete v následujících tabulkách.

srovnání cen elektřina

srovnání cen plyn

Zákazníci společnosti epet se také nemusí obávat, že by se jejich ceny energií během roku několikrát změnily, s čímž se u některých konkurenčních dodavatelů mohou setkávat.

I přesto, že jsou cenové podmínky společnosti epet dlouhodobě výhodné, mají zákazníci možnost cenové fixace, díky které se nebudou muset obávat případného zvyšování cen v budoucnu.

Přečtěte si také článek o větrných elektrárnách a o nabíjení autobaterií.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora

Vážení zákazníci,

v současné době reagujeme na velké množství dotazů, doba pro vyřízení Vašeho požadavku tak může být delší, než je obvyklé.

Nenaúčtovala se Vám tento měsíc záloha za elektřinu přes SIPO? Vše je v pořádku, na její úhradu jsme použili příspěvek od státu.

Více informací o Úsporného tarifu nebo zastropování cen, najdete na této stránce.

S pozdravem

tým společnosti epet