Distribuční sazba D45d

Dvoutarifová sazba s operativním řízením doby platnosti nízkého tarifu (NT) po dobu 20 hodin. V odběrném místě musí být řádně instalovány přímotopné elektrické spotřebiče pro vytápění objektu. Sazba je určena pro domácnosti.

Od 1. dubna 2017 se tato sazba u nových odběrných míst nepoužívá. Byla nahrazena distribuční sazbou D57d.

Tarif D45d podmínky

Pokud jste měli tuto sazbu přiznanou do 31. března 2016, můžete ji nadále využívat, tato sazba stále funguje. Sazba D45d byla navržena pro domácnosti s přímotopy. Aby tato sazba byla platná, musela domácnost doložit instalaci přímotopu a rovněž prokázat, že systém přímotopného vytápění tvoří minimálně 40 % z příkonu hlavního jističe.

Nahrazení sazbou D57d

Distribuční sazba D57d nahradila tyto sazby D45d, D56d a D35d. Tato sazba může být přiznána od 1. dubna 2016. Pod přiznáním sazby se rozumí uzavření první smlouvy o poskytování distribučních služeb nebo smlouvy o sdružených službách dodávek elektřiny s touto sazbou.

Pokud je vaše domácnost vytápěna elektřinou, to znamená přímotopem, hybridním vytápěním nebo tepelným čerpadlem, může být pro vás tato sazba nejvhodnější volbou. Aby vám tato sazba byl přiznána, musíte splnit několik podmínek pro tarif D57d. Uvažujete-li o změně distribuční sazby, jednoduše požádejte u svého obchodníka s elektřinou.

Sazba: D45d cena na kWh

Chcete-li upravit tarif, někde bydlíte a odebíráte elektřinu, máte možnost požádat svého dodavatele o změnu distribuční sazby. Sazba D45d cena za kWh se liší podle toho, jaký máte produkt. Cenu jednotlivých tarifů pro sazbu D45d naleznete na odkazu pod článkem.

Zjistit cenu elektřiny

 

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora