Jaký vliv mají satelitní technologie na světovou spotřebu energie?


Datum vydání: 29. 10. 2019

Víte, k čemu všemu se dají využít satelity plující vesmírem? Nepoužívají se jen na snímky z vesmíru, předpověď počasí nebo na GPS. Vědci je dokáží využít i na hledání dalších a dalších možností, jak ušetřit energetické zdroje. Jakým způsobem to funguje?

Satelity a spotřeba energie

V současné době krouží kolem země téměř 2000 satelitů. Získávají informace o měření teploty Země, emisích skleníkových plynů, hladinách moře, atmosférických plynech, ubývajícího ledu a lesního porostu a spoustu dalších následků klimatických změn. Všechny tyto změny a informace o nich jsou nezbytné pro lepší pochopení měnícího se klimatu a předpovídání budoucnosti naší planety.

 

Satelity pomáhají sledovat největší zdroje úniků energie

Satelity dokáží sbírat data o počasí v regionu po mnoho let. Tím, že dokáží opisovat dráhu země a zároveň v případě potřeby zůstat stále nad stejným místem, dokáží zaznamenat co nejvíce informací nejen o počasí a probíhajících klimatických změnách, ale také dát dohromady zdroje, které se nejvíce zasluhují o energetickou spotřebu.

Díky společné síle expertů dokážou satelitní snímky získávat informace o tepelné účinnosti nebo tepelných ztrátách ve všech koutech světa. Když se tyto zdroje dají dohromady s informacemi o průmyslu, demografii a dalšími údaji o spotřebitelích a jejich stylu života, lze vytvořit komplexní obrázek o spotřebě nejen elektrické energie na regionální í celosvětové úrovni.

Informace o problému vedou k jeho řešení

Tyto informace ale ještě musí doputovat do správných rukou. Klíčová je spolupráce expertů, místních úřadů a dalších lidí, kteří mají vliv na řešení sociálních a environmentálních problémů. Výsledky výzkumů se mohou využít pro zlepšování infrastruktury a služeb, k lepšímu porozumění znečištění ovzduší vyplývající z hustoty dopravy, zástavby apod.

Satelitní snímky tak mohou pomoci zlepšovat zdraví jednotlivců i celých měst. Staly se nedílnou součástí mise za změnu klimatu. Bez přesných údajů a dalších výstupů satelitů by nemohli environmentalisté a vědci schopni porozumět, analyzovat a předpovídat dopady, kterým čelíme v každodenním světě.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora