Kolik vás doopravdy stojí provoz smartphonu? Zas tak drahé to není, ale…


Datum vydání: 21. 10. 2019

I když si držíte své výdaje pod kontrolou, stejně vám může mezi prsty utéct několik desítek až stovek korun, aniž byste to tušili. Nevěříte? Spočítejte si s námi, kolik vás stojí provoz vašeho telefonu za jeden měsíc. Výsledek vás možná překvapí.

Kolik stojí provoz mobilu

Každý si do nákladů, které telefon přináší, určitě započítává měsíční útratu za volání, SMS a data nebo rovnou paušální platby. Telefon vám do rozpočtu přidává ale také další výdaje.

 

Baterie, která vydrží týden, je minulostí

Časy, kdy stačilo telefon jednou za týden nabít, i když jste se snažili trhnout rekord na hadovi, jsou dávno pryč. Tehdy telefony sloužily pouze k účelu, pro který byly stvořeny – telefonovat a posílat zprávy.

Dnes už telefony využívají mnohonásobně více funkcí a mají větší výpočetní kapacitu. S tím ale souvisí jeden problém moderních smartphonů: čím více má vychytávek, které denně využíváme, tím rychleji mu dochází dech – tedy přesněji řečeno jeho baterce.

Průměrná výdrž baterií u současných chytrých telefonů je jeden až dva dny. Je naprosto běžné, že jej nabíjíme denně, ať už přes celou noc nebo skrze rychlonabíjení každé ráno. Jak se tento neduh moderní technologie projeví na vašem rozpočtu?

Nabíjíte baterku přes noc?

Nejpohodlnějším způsobem, jak nabít svůj mobilní telefon, je nechat jej přes noc v nabíječce. To ale zbytečně zatěžuje baterii smartphonu, která vám pak vydrží méně, ale také zbytečně čerpáte energii ze sítě navíc.

Jedno nabití telefonu do plného stavu stojí jen několik desítek haléřů. To určitě váš rozpočet domácnosti nerozhodí. Pokud jej ale necháte nabíjet i několik hodin zbytečně každý den, už se to může na účtu za elektřinu projevit. Obzvlášť, když vezmete v potaz, že máte v domácnosti několik mobilních telefonů.

Až příště budete nabíjet svůj mobilní telefon, zamyslete se, jestli se vám vyplatí investovat další dvě vteřiny času pro vytáhnutí nabíječky z elektrické sítě.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora