Menu

Jaké jsou podmínky pro přiznání sazby?


Podmínky pro přiznání jednotlivých distribučních sazeb stanovuje Energetický regulační úřad. Stáhněte si Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 8/2015 (pdf, 279 kB).

Jednoduše řečeno, může vám být přiznána jednotarifní sazba pro standardní spotřebu (D01d nebo D02d), nebo dvoutarifní sazba D61d pro víkendový režim.

Pokud se rozhodnete využít elektřinu k vytápění domácnosti nebo ohřevu teplé užitkové vody, můžete využít i některé z dvoutarifních sazeb, jestliže splníte určité doplňující podmínky. Mezi ně patří:

  • řádně nainstalovaný daný typ topného spotřebiče
  • zajištění blokování tohoto spotřebiče v době platnosti vysokého tarifu
  • dodržení minimálního podílu příkonu topných spotřebičů (topení, bojleru atd.) na celkovém instalovaném příkonu v odběrném místě, nebo prokázání, že tepelný výkon instalovaných spotřebičů odpovídá tepelným ztrátám objektu (toto opatření neplatí pro sazbu D25d, určenou pro akumulační ohřev teplé užitkové vody)

Podrobné informace vám sdělí i jednotlivé distribuční společnosti. Určí vám konkrétní sazbu podle toho, jaké spotřebiče na vašem odběrném místě používáte.

 

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

telefon
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora

Vážení zákazníci,

vyjádření k současnému stavu na trhu s energiemi a také plánovaný postup naší společnosti naleznete na tomto odkaze.

Také Vás velice prosíme o trpělivost při čekání na vyřízení svých požadavků. Vzhledem k obrovskému množství dotazů nám vyřízení všech požadavků trvá déle, než je u nás standardem a než bychom si sami představovali. Nemusíte se ale bát, všechny požadavky odbavíme nejrychleji, jak jen bude možné. Pokud máte zájem o odběr energií od epet, můžete si pro urychlení procesu stáhnout smlouvu a informace pro zákazníky na Elektřinu či Plyn na našem webu, vyplnit tyto dokumenty a podepsané je zaslat na e-mail info@epet.cz.

Děkujeme Vám za pochopení.

Váš tým epet