Menu

Jaké jsou podmínky pro přiznání sazby?


Podmínky pro přiznání jednotlivých distribučních sazeb stanovuje Energetický regulační úřad. Stáhněte si Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 8/2015 (pdf, 279 kB).

Jednoduše řečeno, může vám být přiznána jednotarifní sazba pro standardní spotřebu (D01d nebo D02d), nebo dvoutarifní sazba D61d pro víkendový režim.

Pokud se rozhodnete využít elektřinu k vytápění domácnosti nebo ohřevu teplé užitkové vody, můžete využít i některé z dvoutarifních sazeb, jestliže splníte určité doplňující podmínky. Sem patří:

  • řádně nainstalovaný daný typ topného spotřebiče,
  • zajištění blokování tohoto spotřebiče v době platnosti vysokého tarifu,
  • dodržení minimálního podílu příkonu topných spotřebičů (topení, bojleru atd.) na celkovém instalovaném příkonu v odběrném místě, nebo prokázání, že tepelný výkon instalovaných spotřebičů odpovídá tepelným ztrátám objektu (toto opatření neplatí pro sazbu D25d, určenou pro akumulační ohřev teplé užitkové vody).

Podrobné informace vám sdělí i jednotlivé distribuční společnosti. Určí vám konkrétní sazbu podle toho, jaké spotřebiče na vašem odběrném místě používáte.

 

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám, nebo napište email.

tel.: 255 707 099 / e-mail:  info@epet.cz / využijte sekci pro zákazníky


 Vážení zákazníci,

vzhledem k hygienickým a bezpečnostním opatřením spojených s koronavirem je částečně omezen provoz naší zákaznické linky. Pro včasné vyřízení vašich požadavků využijte prosím e-mail info@epet.cz, kde jsme vám k dispozici.

Také Vás prosíme, abyste ze stejných důvodů nenavštěvovali naše sídlo na adrese Klimentská 46, Praha 1.

Dále bychom Vás chtěli upozornit na to, že s ohledem na omezení volného pohybu osob po celém území ČR jsou požadavky vyžadující návštěvu technika v odběrném místě vyřizovány u distributora v prodloužené lhůtě.

Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.

Tým epet