Seznamte se s elekromotorkami: Prostředkem, které mu patří budoucnost


Datum vydání: 30. 7. 2020

elektroskutry

Elektromotorky si mnoho lidí pořizuje kvůli menšímu dopadu na životní prostředí. Dále jsou ekologické, potěší levným provozem a vysokou akcelerací.

 

Motorek na elektrický pohon zatím na silnicích tolik nepotkáte, přesto se nejedná o nový koncept. První elektromotorka byla dokonce patentovaná již v roce 1895. Od té doby došlo k výraznému technologickému posunu, kdy dnes v prodeji naleznete i stroj Lightning LS-218, který dosahuje rychlosti 350 km/h a z 0 na 100 zrychlí za 3 vteřiny.

Běžné elektromotorky jsou samozřejmě o něco klidnější, avšak i s nimi si užijete rychlou jízdu po silnici nebo adrenalin v terénu. Nejprodávanější jsou aktuálně elektrické skútry, které pro jejich praktičnost oceníte zejména v městském provozu.

TOP 5 výhod proč si pořídit elektrickou motorku:

1. Elektromotorku můžete nabíjet i z domácí zásuvky

S motorkou na elektrický pohon obvykle ujedete od 70 do 300 km, podle kapacity akumulátoru a stylu jízdy. Dobíjet ji můžete buď ve veřejných dobíjecích stanicích nebo dokonce z pohodlí domova či kdekoliv jinde prostřednictvím kabelu z klasické zásuvky. Dobití z obyčejné zásuvky obvykle trvá 5 až 9 hodin.

2. Ušetříte na provozních nákladech

Vstupní investice do elektromotorky je vyšší než u klasických motorek, avšak při rozpočítání provozních nákladů dojdete k závěru, že se jedná o poměrně levný způsob přepravy – elektřina je totiž výrazně levnější než benzín. V případě, že na jedno nabití akumulátoru spotřebujete 2000 kW, vyjde vás to na přibližně 10 Kč.

elektromotorka

3. Snižíte uhlíkovou stopu a šetříte životní prostředí

Elektromotory nevylučují žádné emise oxidu uhličitého, díky čemuž jsou příznivé pro životní prostředí. Jistou ekologickou zátěž představuje výroba a především likvidace elektromotocyklů. Odborníci však intenzivně pracují na tom, aby bylo možné elektrovozidla v blízké budoucnosti recyklovat, čímž by elektromotorky svůj ekologický náskok oproti klasickým motorkám ještě zvýšily.

4. Užijete si plynulou jízdu a sílu koní pod kapotou

Elektromotorka nadchne všechny, kdo chtějí cítit sílu pod kapotou, zažít pořádnou akceleraci a plynulou jízdu zároveň. Elektromotory mají totiž vyšší točivý moment než benzinové motory, díky čemuž si užijete okamžité zrychlení a dlouhotrvající výkon.

5. Elektromotorky jsou z nejnovějších odlehčených materiálů

Na vývoji elektromotorek se podílejí ti nejlepší vědci a na jejich výrobu používají moderní lehké materiály. Lehčí je také motor, který je oproti benzinovému, naftovému nebo plynovému jednodušší a skládá se z méně dílů. Díky tomu je běžná manipulace s elektromorkami mnohem příjemnější.

Elektrické motory začínají dobývat svět

Mezi hlavní výhody elektrických motorů patří, že přispívají ke snižování emisí, jejich provoz je levný, chod tichý a navíc jsou jednoduché a méně poruchové než klasické motory. Zatímco elektromobil potkáte v ulicích již vcelku běžně, elektrické motorky se teprve dostávají do popředí zájmu. Poptávka však roste raketovým tempem a v budoucnu se pravděpodobně stane, že budou na silnicích převládat.

Potřebujete pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Zákaznická linka
255 707 099
e-mail
info@epet.cz
využijte
sekci podpora